
Već postoje brojne Yu-Gi-Oh bajke: Fairy Tail i Golden Castle arhetipovi su inspirirani bajkama. Kozmo spaja Star Wars i Čarobnjaka iz Oza. Nov arhetip M∀LICE zamišlja Alisinu Zemlju čudesa kao digitalni svijet. Kakav digitalni svijet? Onakav čiji su žitelji živi malware. Zašto Alisa i internet? Jer se imena Alisa i Bob koriste za apstrakciju korisnika kriptografskih sustava. Neobično, ali simpatično.
M∀LICE je DARK Level 3 i Link 3 deck koji radi banishanjem čudovišta iz arhetipa koja se zatim vraćaju te aktiviranjem trapova iz arhetipa potez koji su setani banishanjem M∀LICE čudovišta.
Kao novi deck za ovisnike o Cyberse Linkovima, imaju ogromnu količinu support karata na raspolaganju. Njihov fokus na banishanje također im daje zanimljive interakcije s Dimensional Shifterom.
Napomena: U vrijeme pisanja članka nisu poznata sva službena imena M∀LICE karata. Neispravna imena bit će ostavljena kako biste im se kasnije mogli smijati.
Main M∀LICE Monstrumi
Sva Main Deck M∀LICE čudovišta imaju zajednički efekt: Kad su banishana, special summonaju se po cijeni od samo 300 životnih bodova.
M∀LICE <Pawn> White Rabbit
Starter iz jedne karte. Na summon seta M∀LICE trap iz decka. Drugi efekt ima veze s primanjem štete u borbi… U svakom slučaju moćna karta koja radi kao starter ili extender ako je banishana. Seta trap, trap je banisha i zove novo čudovište, White Rabbit se natrag zove i dalje je mašta granica.

M∀LICE <Pawn> Cheshire Cat
Ova čudnovata mačka može banishati arhetipalnu kartu iz ruke kako bi vukla dvije nove karte. Ništa neviđeno, ali s obzirom da to pretvara banishana čudovišta u extendere, ne zvuči ni loše.
Iako je gori starter od prošlog čudovišta, dobar je extender te je zastrašujuća u pojednostavljenim stanjima igre.

M∀LICE <Pawn> Dormouse
Dormouse je starter iz jedne karte. U ovom slučaju, combo započinje banishanjem M∀LICE čudovišta iz decka, uz dodatan attack boost. Najvjerojatnije White Rabbit.
Drugi efekt joj je branjenje link čudovišta od uništenja efektima karata. Ipak, ono što ističe ovu kartu je što u svakoj iteraciji comboa daje pristup dodatnim čudovištima direktno iz decka.

M∀LICE Mamice
Link 3 čudovišta ovog arhatipa odriču se Pawn titule te je mijenjaju za Queen titulu.
M∀LICE <Queen> Red Ransom
Ako je banishana za 900 životnih bodova (3×300?) se ponovno priziva te zatim banisha Cyberse čudovište iz decka. Slična rekurzija kao kod Main Deck čudovišta, ali s impresivnim dodatkom. Kad je prizvana, dodaje M∀LICE spell iz decka u ruku.
Kao materijal traži 2+ čudovišta, od kojih barem jedno mora biti M∀LICE čudovište. Najinteresantniji dio ove karte je njen potencijal za pozitivne interakcije sa Cyberse čudovištima izvan arhetipa, kao materijal, ali i banishanjem iz edcka.

M∀LICE <Queen> Hearts of Crypter
Ovaj boss monster traži točno 3 čudovišta kao materijal, uključujući barem jedno M∀LICE čudovište. Kao quick effect targetanu M∀LICE kartu iz banishmenta vraća u deck, a zatim bez targetanja banisha kartu s polja. Ako pokazuje na čudovište svojom Link strelicom, ovaj efekt ne može biti negiran.
Ako je banishana, za 900 životnih bodova se vraća s dvostrukim napadom (ovaj 3×300 paket dolazi uz akciju 1+1 gratis).
Snažan boss monster sa simpatičnim efektom koji ističe tematski stil igranja decka.

M∀LICE <Queen> White Binder
Iako biste po imenu mogli zaključiti da je riječ o albumu, ova karta je zapravo Link čudovište koje traži 2+ materijala, od kojih barem jedan mora biti M∀LICE čudovište.
Kad je prizvana banisha do 3 karte iz groblja. Grobljiju? Grobalja? GY-ova.
Jednom po potezu može setati M∀LICE trap iz decka ili groblja, a kad je banishana za 900 životnih bodova se vraća u bitku te još i vuče kartu.
Impresivno. Ova karta ima potencijala generirati 6 novih karata u potezu, ne računajući karte koje zatim te novogenerirane karte generiraju. Jako puno generiranja uz pravu postavu, ali u realnijim situacijama ova karta svejedno služi kao dobar extender, iako ranjiv na interakcije.

Šarenilo decka
Drugi dio decka čine trap karte koje također imaju zajednički efekt: Mogu se aktivirati isti potez koji su setane banishanjem face-up M∀LICE čudovišta koje igrač kontrolira. Uz to, deck ima i Field Spell. Šokantno.
M∀LICE in Underground
Na aktivaciju ovaj Field Spell banisha M∀LICE kartu iz ruke, decka ili groblja. Dakle automatski postaje ekvivalent Emergency Teleporta u ovom decku.
Dok su 3+ M∀LICE trap karte s različitim imenima banishane, M∀LICE Link čudovišta dobivaju 3000 napada. Ovaj efekt ne bi bio vrijedan spomena da ne pruža toliko impresivan boost.
Treći efekt ovog Field Spella ipak nije interakcija s protivnikom, ali je zato druga najbolja stvar: Onemogućavanje interakcije s protivnikom. Dok kontrolirate M∀LICE Link čudovište, vaša čudovišta osim M∀LICE Link čudovišta ne mogu biti napadnuta. Simpatičan efekt, pogotovo u scenarijima gdje brani sićušna čudovišta poput I:P Masquerene.
Nažalost, deck nema tri različita Field Spella.

M∀LICE <Code> MTP-07
Prvi trap dodaje M∀LICE čudovište iz decka u ruku, zatim ako kontrolirate M∀LICE Link čudovište možete banishati kartu s polja bez targetanja.
Ovaj mlađi brat karte Gleipnir, the Fetters of Fenrir je zapravo genijalan dizajn: Povremeno može služiti kao extender, ali za strpljivije i vještije igrače uvijek pruža i removal i follow-up.

M∀LICE <Code> GWC-06
Ovaj trap priziva M∀LICE čudovište iz groblja ili banishmenta, a ako nazovete odmah (s M∀LICE Linkom na polju) otplaćuje i vaše dugove u životnim bodovima.
Iako karta nije nužno loša, nije niti približno zanimljiva kao ostale karte u arhetipu. Ipak, ilustracija joj je simpatična jer se posebno fokusira na pod-tematiku malwarea.

M∀LICE <Code> TB-11
Posljednji, ali ne manje vrijedan trap priziva M∀LICE čudovište iz decka ili ako protivnik kontrolira 3 ili više karata, može prizvati M∀LICE Link čudovište iz Extra Decka. Što onda? Onda kvari zabavu time što prizvano čudovište ne može paliti efekte, niti napasti.
Usprkos restrikciji, ovaj trap je odličan extender, pogotovo u situacijama gdje novoprizvanog monstruma možete banishati, primjerice drugim trapom.

Zaključak
M∀LICE je interesantan deck. S jedne strane otvara bezbrojne mogućnosti svojim interakcijama s kartama koje banishaju čudovišta (i razaraju druge combo deckove), kao i s pristupom Cyberse Link čudovištima. S druge strane, deck ima krizu identiteta: Unatoč odličnim linijama koje koriste trapove kao extendere u midrange ili čak control stilu igre, deck je uvjerljivo najjači upravo kad napuni polje generičkim Cyberse čudovištima od prije par godina.
Tematski je deck pun pogodak. Kombiniranje tehnologije i bajki je genijalno. Druge igre kao Unmatched i Force of Will već godinama koriste elemente bajki kako bi bile prepoznatljivije i pokazale svoje originalne izmijene klasičnih priča. Jedina zamjerka je što je propušten potencijal “ludosti” zemlje čudesa. Glupiranja kao <Code> GWC-06 i kaotične ilustracije kao M∀LICE <Code> MTP-07 i M∀LICE in Underground korak su u pravom smijeru. Ostatak ilustracija koje čine generičke anime tete ipak su manje pamtljive.
Jedna misao o “Yu-Gi-Oh Bajke: M∀LICE”